BAŞARI DUYGULARI YÖNETEBİLMEKTİR.

BAŞARI DUYGULARI YÖNETEBİLMEKTİR.

Başarılı olmak istiyorsanız hayatınızın her alanında öncelikle sağlıklı bir şekilde yönetmelisiniz DUYGULARINIZI…

Buna daha bilimsel açıklama ile EQ yani Duygusal Zeka deniyor. Son yıllarda yapılan çalışmalarda insanları başarılı kılan IQ Akılcı Zeka değil EQ olarak tespit edilmiştir. Bununda sebebi olarak Allah kullarını yaratır iken aynı donanım ve potansiyel ile yaratılmıştır. Eğer fizyolojik bir problem yok ise doğumunda yaşamında karşılaşacağı zorlukları bu donanım ile aşmaktadır. Ayrıca hayallerine de bu donanım ve potansiyel ile ulaşmaktadır. Donanım ve potansiyel aynı hatta yapılan zeka testlerinde zeka bölümü eşit yada yüksek insanların bazıları başarılı bazılarının ise başarısız olmasının sebebinin EQ’larının farklı olmasından kaynaklandığı tespit edilmiştir.

Düşünce boyutunda güçlü olmaktan ziyade duygularını kontrol edebilmek kalıcı başarı için daha çok önem arz etmektedir. Bu duyguları yönetebilmede ise profesyonel danışmanlık, terapi ve koçluk önem arz etmektedir. Duygular alışkanlık haline geçmedikçe davranışa yansımayacağı için olumlu davranış kazanımında süreç takibinin olduğu koçluk son dönemde önem kazanmıştır.

RA POZİTİF DANIŞMANLIK bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri ile sadece Kahramanmaraş ilinde değil bölgede de aktif olarak görev almaktadır.

Duyguları özgürleştirerek davranışlarınızı mükemmelleştirmeniz için sizin yanınızdayız.Bir cevap yazın