NEDEN MUTLU VE HUZURLU AİLE

 

Sağlıklı ve mutlu aile sağlıklı ve mutlu çocuklar ve neslin temelidir.

Sağlıklı bir gelecek hayalimiz var ise çocuk edinmeden öncesinde hazırlık yapmak zorundayız.

Sağlıklı evlilik ve ev ortamını sağlayamadan çocuk sahibi olmamak  lazım çünkü yeni gelen fert/çocuk ev ortamına ayrı bir yük getirecektir. Temeli sağlam değilse evliliğin ve ev ortamının yeni gelen bebek bakım ve ilgi istediği için eşlerin birbirine olan ilgisi ve zamanını alacaktır. Bu ise eşler arasında ile çatışma ve huzursuzluğa neden olacaktır. Bu huzursuz ise ailelerin düzeninin bozulmasına ve boşanmalara neden olacaktır.

Çocuk sahibi olmadan önce ailenin temeli sağlamlaştırması lazım bunun içinde eşler evlilik öncesi ve sonrasında profesyonel destek alarak çocuk olmadan sağlıklı bireyselleşmesini tamamlayıp sağlıklı bizleşebilmelidirler. Çünkü iki kişinin bizleşmesini tamamlayamadığı ortama üçüncü kişi girdiğinde çatışma ve problemler ve çatışmalar artmaktadır.

Aile gerekli danışmanlık ve koçluk desteğini alarak kendi öz ve özellikleri bize ulaştığında sadece bebek değil yaşamında karşısına çıkan her problemi çok rahatlıkla aşar. Ailenin tüm fertleri ruhsal ve sosyal sorunlarını çözmek için profesyonel destek almaktan uzak durmamalı o an harcayacağı zaman ve bedelden daha fazla olacaktır ileri ki yıllarda harcayacağı bedel…

Ailelerin huzuru ve mutluluğu ise tüm topluma yayılacaktır. Aile mutlu ve huzurlu ise Toplum ve Ülke huzurlu olacaktır.

Rabia YURTSEVER

Profesyonel Yaşam, İlişki ve Aile KoçuBir cevap yazın