HAFIZA TEKNİKLERİ PROGRAMI

Hafıza Teknikleri eğitmenlerinden direkt eğitim ve anında geri bildirim alma ayrıcalığına sahip olacaksınız. Şimdiye kadar rastlamadığınız en profesyonel eğitime katılmış olacaksınız. Bu eğitim süresince bu konuda çok fazla beceriyi edineceksiniz. Bu kişisel gelişiminiz için eğlenceli, heyecan verici ve bir daha ele geçmeyecek bir fırsat… Tüm katılımcıların NLP’yi hafıza teknikleri konusunda kullanmaları amacıyla pratiğe yönelik düzenlenmiştir. Eğitime katılarak hafıza teknikleri İle ilgili son gelişmeleri hızlı bir şekilde takip etme şansınız var.Eğitimlerimiz %40 teorik, %60 pratik uygulamalardan oluşmaktadır.

Hafıza resimlerle saklar. Okuduğunu, işittiğini değil; gördüğünü ezberler. En basit ifadeyle ezberleme şöyle gerçekleşir: Göz, gördüğü eşyanın bir kopyasını beyne gönderir. Beyin de, saklama merkezi olan hafıza da bu kopyayı saklar. Ancak beynin şöyle bir zayıflığı vardır ve hafıza eğitimi beynin bu zayıflığı üzerine kurulmuştur: Beyinde gerçek görme ile hayali görmenin etkisi aynıdır. Yani beyin, hayalin de kendisine gönderdiği resimleri gerçek algılamakta ve gözden geldiğini zannederek saklama merkezi olan hafızada saklamaktadır.

Hafıza teknikleri sizi sürekli olarak tekrar etme zahmetinden kurtarıp, zihninizin el değmemiş noktalarını faaliyete geçirerek, bilgileri belirli noktalara depolamanızı sağlayacak ve günler, haftalar, aylar, yıllar sonra dahi istediğiniz her zaman bilgilerinizi çok rahat hatırlayabileceksiniz. Günümüz dünyasında zekanın beyin hücrelerinin sayısının fazla olmasıyla değil, beyin hücrelerinin arasında bulunan bağlantıların fazlalılığıyla doğru orantılı olduğu anlaşılmıştır. Aslına bakılırsa bu herkes adına son derece iyi bir haberdir. Çünkü zeka beyin hücrelerinin sayısıyla orantılı olsaydı, neredeyse hiç şansımız kalmazdı. Beyin hücreleri çoğalmadığı ve bu hücreler maalesef ki öldükten sonra yenilenmediği için, zihnimizin potansiyelini artırmak ve zekamızı geliştirmek hiç bir şekilde mümkün olmazdı. Oysa beyin hücreleri arasında bulunan bağlar, bağlantılar güçlendirebilir ve istenildiğinde artırılabilir bir yapıya sahiptir. Yani zihinsel kapasitemizi ve yeteneklerimizi artırmak bizler için her zaman mümkün olan bir durumdur. Hayran olarak baktığınız, “Ne kadar da zeki” şeklinde yorumlar yaptıklarınızın sizden tek farkı beyinlerini nasıl kullanacaklarını iyi derecede bilmeleri, bir takım tekniklerin varlığından haberdar olmaları ve bu teknikleri başarılı bir şekilde uygulayabilmeleridir. Onların düşünce yapıları içerisinde “Ben dahi değilim, benim beynim bunları asla almaz.” gibi olumsuz düşüncelere yer yoktur. İnsan beyninin mevcut mükemmel kapasitesinin farkındadırlar ve zihinlerine sınır koymaktansa “Daha fazla ne yapabilirim?” şeklinde düşünmektedirler.

Bir takım kimseler nasıl olmuşta hatırlama güçlerini bu denli geliştirmişlerdir? Bu sorunun tek bir cevabı vardır: “Bu insanlar zihinlerinin varolan gücünün farkındadır ve beyinlerini geliştirmek adına bir takım teknik ve egzersizleri uygulamaktadırlar.” Gelin sizlerde bu teknikleri öğrenin ve yaşamınızın her alanında uygulayarak başarı potansiyelinizi ortaya çıkarın…

Hatırlamaya yardımı olan teknikler, stratejiler “mnemonik teknikler” olarak ifade edilmektedir. Mnemonik kelimesi eski Yunan’da hafıza tanrıçası olan “mnemosyne” den gelmektedir. Mnemonik tekniklerden bahsederken bu tekniklerin uygulanması sırasında dikkat edilecek ilkelerden bahsetmek gerekir.

Hafıza teknikleri uygulanırken dikkat edilmesi gereken ilkeler:

  1. Anlamlı Hale Getirin
  2. Belirli Biz Düzende Hafızanıza Alın
  3. Çağrışım Kurun
  4. Soyutları Somuta Çevirin
  5. Zihinde Canlandırın (Hayal Gücü Kullanın), Gerçekleşmesi imkansız olan hayaller kurabilirsiniz.
  6. Dikkat ve ilgi odaklayın yani kurulan çağrışımlar mümkün olduğunca dikkat çekici olmalı. Bu şekilde hafızaya kaydedilen bilgiler daha kolay hatırlanır.

Hafıza teknikleri alanında uzmanlık kazanmış kişilerin ve araştırmacıların kullandıkları bir takım hafıza tekniklerini ve ne şekilde uygulayabileceğinizi öğrenmeye ne dersiniz? Öğretim döneminin ilk günlerinde öğrenilen bilgileri sevgili öğrencilerimizin yıl sonunda da sınavlara girerken de hatırlaması gerekiyor. Hal böyleyken bir üniteyi ya da kitabın büyükçe bir bölümünü bir sayfa üzerinde özetlemeyi öğrenmeye ve gerekli bütün ayrıntıları yeni öğrenmişcesine sürekli olarak ve kolayca hatırlamaya ne dersiniz? Bütün zorluklar ve başarısızlıklar yalnızca varolan sahip olduğumuz potansiyelimizi kullanmamamızdan kaynaklanıyor. Gelin el ele vererek potansiyelimizi keşfedelim ve beynimizi şuankinden etkin kullanma yollarını öğrenelim.

Eğitimlerimiz %45 teorik, %55 pratik uygulamalardan oluşmaktadır. Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katılımcılara Hafıza Teknikleri Sertifikası verilecektir.

Sevgiyle kalın…

Eğitimin Detayları ve kayıt için lütfen bizimle irtibata geçiniz.Bir cevap yazın